Atlas do ćwiczeń w domu i siłowni – RANKING 2018 – jaki, ceny, opinie

Natłok pracy, obowiązki domowe, niechęć przed ruszaniem się z domu sprawiają, że zbyt łatwo rezygnuje się z aktywności fizycznej. Umysł skutecznie torpeduje jakiekolwiek wskazania do tego aby ubrać się i pojechać na siłownię czy do klubu fitness. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby we własnych czterech ścianach rozpocząć regularne treningi. Producenci, sklepy sportowe mają do zaoferowania multum sprzętów, które pozwolą zadbać o formę. Warto bliżej przyjrzeć się zaletom urządzenia takiego jak atlas do ćwiczeń. Dlaczego atlas treningowy jest dobrą inwestycją? Co gwarantuje atlas do ćwiczeń? Po prostu, czy warto kupić atlas do ćwiczeń?

Ranking atlasów do ćwiczeń 2018

Trening na atlasie to liczne korzyści

Zanim pozna się dokładnie funkcjonowanie sprzętu takiego jak atlas treningowy. Zanim zostaną podjęte działania aby wybrać idealny domowy atlas, warto przejrzeć się zaletom ćwiczeń na tym urządzeniu.

Jak sprawdzi się atlas do ćwiczeń w domu? Jakie ćwiczenia na atlasie będą najlepszym rozwiązaniem do tego aby budować siłę, kondycję, palić tłuszcz? Jaki plan treningowy na atlasie zastosować, aby wszystko przynosiło efekty i nie prowadziło do zniechęcenia?

Plan ćwiczeń na atlasie to podstawa. Należy skorzystać z gotowych wzorców, treningów przygotowanych przez profesjonalistów. Samodzielne próby organizacji treningów nie tylko nie przyniosą określonych skutków ale mogą być niebezpieczne. Grunt to dobór odpowiednich treningów dla siebie. Jeden postawi na ćwiczenia na atlasie na rzezbe. Ktoś inny poszuka ćwiczenia na atlasie dla początkujących. Uniwersalne poradniki to przede wszystkim ćwiczenia na atlasie domowym, gdzie znajdzie się multum zróżnicowanych treningów. Można sięgać po lektury, można szukać w internecie dokładnych opisów treningowych czy po prostu skorzystać z popularnych serwisów z filmami, gdzie prezentuje się prawidłowe ćwiczenia i plany treningowe. Każdy znajdzie dla siebie zastaw ćwiczeń na atlasie domowym.

Jak ćwiczyć na atlasie w domu w sposób w pełny bezpieczny? Jak ćwiczyć na atlasie, aby mieć pewność, że przyjdą spodziewane efekty? Po pierwsze należy utrzymywać sprzęt w porządku, dbać o każdy jego szczegół. Po drugie szykować obciążenia odpowiednie do posiadanej formy. Nigdy nie szarżować, nie brać za dużych obciążeń. Po trzecie bardzo dokładnie wykonywać ćwiczenia. Po czwarte samokontrola i samodyscyplina. Nie ma odpuszczania, przekładania treningów. Po piąte, przed każdym treningiem i po jego zakończeniu należy starannie zadbać o rozgrzewkę i rozciąganie mięśni.

 

Atlas siłownia domowa czym tak naprawdę jest?

Siłownia atlas lub też inna nazwa czyli atlasy domowe to nic innego jak urządzenie, które możemy bez problemów postawić we własnym domu. Atlas na siłownie, a domowy atlas do ćwiczeń to prawie to samo. Jest skonstruowany w taki sposób, aby użytkownik miał możliwość wykonywania ćwiczeń na najróżniejsze partie ciała. Nie ma tutaj ograniczeń jak w innego rodzaju urządzeniach treningowych. Wykonując dobrze i regularnie ćwiczenia na atlasie, można zadbać o mięśnie nóg, brzucha, ręce czy pośladki. Atlas do domu jest również znakomitym pomysłem dla tych, którzy muszą zrzucić zbędne kilogramy. Tradycyjny atlas do domowej siłowni pozwala na obciążenia do 120 kg. Jednakże jest multum modeli, które pozwolą na znacznie większe obciążenia sprzętu.

Zalety wynikające z posiadania i ćwiczenia na atlasach domowych łatwo można wypunktować:

  • atlas sportowy gwarantuje wielofunkcyjność. Poprzez swoją konstrukcję i rozliczne rozwiązania, pozwala na różnorodność treningową,
  • atlas domowy to naturalne bezpieczeństwo w trakcie ćwiczeń. Konstrukcja atlasów jest pełna zabezpieczeń, co w połączeniu ze stosowaniem się do zaleceń producenta, pozwala komfortowo ćwiczyć,
  • atlas fitness czyli siłownia we własnych czterech ścianach. Nie trzeba wychodzić na siłownię czy do klubu fitness aby zrobić pełny i skuteczny trening.

Ile kosztują atlasy do cwiczen w domu?

Atlasy treningowe są najróżniejsze. Ilość funkcji, stanowisk, wielkość, marka urządzenia. Wszystko to decyduje o tym, że odpowiedź na hasło atlas do ćwiczeń cena nie będzie jednoznaczna. Tanie atlasy to wydatek mniej niż 1000 zł. Będzie on dobrym wyborem dla osób niewymagających. Oczywiście na twierdzenie typu atlasy do ćwiczeń tanio można odpowiedzieć – kupno używanego. Doskonały pomysł ale pod warunkiem kupna z pewnego źródła. Trzeba znać się na sprzęcie by ocenić jego jakość. Zdecydowanie więcej kosztują nowe atlasy domowe renomowanych producentów sprzętu treningowego. W tej kategorii warto wymienić choćby atlas Body Sculpture, atlas Kettler, atlas York czy też atlas Tytan. Jednak rozpiętość cenowa jest tutaj dość spora i o ostatecznych wydatkach będzie decydować funkcjonalność danego atlasu. Dla przykładu tradycyjny i prosty atlas do ćwiczeń Kettler lub atlas Sport będzie tańszy niż opcja wielofunkcyjna, którą posiada choćby model Kettler Multigym.

Jak atlas do ćwiczeń dla konkretnej osoby?

Najważniejsze pytanie przed wyborem atlasu odnosi się do miejsca gdzie ma stanąć. Czy posiada się odpowiedni pokój lub jakieś pomieszczenie, gdzie atlas sprzęt do ćwiczeń bez problemów może być umiejscowiony. Mniejsza przestrzeń zaadaptowana na siłownię to oczywiście wybór prostego atlasu do ćwiczeń. Mając zaś sporo miejsca i ogromny apetyt na regularne treningi, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być atlas wielofunkcyjny. Pośrednią opcją są atlasy do cwiczen, które posiadają możliwość rozbudowy. Inwestycja początkowa nie generuje wysokich kosztów, z czasem, kiedy rzeczywiście połknie się bakcyla treningowego, można dokupić do niego kolejne elementy. Najprostsze atlasy do ćwiczeń nie będą dawały możliwości różnorodności treningowej. Wielofunkcyjne atlasy z kolei to szerokie spektrum realizowanych treningów.

Kupując atlas do ćwiczeń należy pamiętać o jego zabezpieczeniu. Tak aby nie uszkodził żadnych elementów wyposażenia domu. Maty ochronne, odpowiednie materiały wygłuszające na sprzęcie. To wszystko wpływa na komfort treningu i oczywiście spokój domowników.

Równocześnie po zakupie sprzętu należy dbać o jego prawidłowe utrzymanie. Atlas do siłowni domowej ma być regularnie sprawdzany czy przypadkiem nie okazało się, że poluzowały się zabezpieczenia, drobne jego elementy. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że wszelkie linki, będące istotnym elementem każdego atlasu, muszą być w znakomitym stanie. Do prawidłowej konserwacji warto zakupić odpowiednie smary, preparaty.

Sprawdzić ranking atlasów do ćwiczeń i opinie na ich temat

Przed wydaniem niemałych pieniędzy na nowy atlas do ćwiczeń, koniecznie trzeba sprawdzić również wszelkiego rodzaju recenzje, opinie i rankingi. Atlas do ćwiczeń ranking pozwoli zorientować się co jest obecnie w modzie, jakie atlasy w danym sezonie zasługują na miano innowacyjnego sprzętu. Opinie na fachowych portalach, forach tematycznych pozwolą sprawdzić informacje prosto od praktyków, ćwiczących na danym sprzęcie. Dla wielu osób, szczególnie początkujących posiadaczy atlasów do ćwiczeń, wiedza tego typu jest bardzo pomocna, pozwoli wybrać zdecydowanie najbardziej funkcjonalny sprzęt do treningu

Podziel się z innymi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *