Jaka bieżnia elektryczna do domu? Ranking 2018
Regularna aktywność fizyczna to same korzyści dla organizmu. Zdrowe ciało, doskonałe samopoczucie, trzymanie prawidłowej wagi. Niestety, żyjemy w czasach, kiedy czas biegnie bardzo szybko. Dzień za dniem mija, większość osób ma stały plan, czyli praca i dom. W tym wszystkim trudno znaleźć trochę czasu na regularne treningi (niezależnie od dyscypliny sportowej). Dlatego doskonałym rozwiązaniem są różnego rodzaju urządzenia treningowe, które można posiadać w domu.
- Kettler Run 7
- nachylenie aż do 15%
- aplikacja S-FIT KETTLER
- bieg do 20km/h
- max 135 kilogramów
- Sprawdź aktualną cenę
- Sapphire Jazz SG-2100T
- 24 programy treningowe
- duży wyświetlacz
- łatwy transport i przenoszenie
- max obciążenie 150kg
- Sprawdź aktualną cenę
- inSPORTline Gilavar
- prędkość do 22km/h
- max obciążenie 150kg
- 103 programy treningowe
- solidna konstrukcja
- Sprawdź aktualną cenę
- Reebok TT1.0 Titanium
- 17 programów treningowych
- amortyzacja pasa
- 16 stopni nachylenia pasa
- sensory dotykowe
- Sprawdź aktualną cenę
- inSPORTline Lavister
- prędkość do 14km/h
- sensory dotykowe
- składana konstrukcja
- 12 programów treningowych
- Sprawdź aktualną cenę
- ProForm Performance 600i
- nachylenie do 12%
- 22 programy treningowych
- gwarancja silnika 5 lat
- prędkość biegu do 20km/h
- Sprawdź aktualną cenę
- York Active T110
- pomiar tkanki tłuszczowej
- bieg do 13km/h
- przejrzysty wyświetlacz
- różnorodne treningi
- Sprawdź aktualną cenę
- Hop Sport HS-640A
- aplikacja mobilna FitShow
- 9 programów treningowych
- max obciążenie 150kg
- bieg do 14km/h
- Sprawdź aktualną cenę
- inSPORTline Excel Run
- 8 stopni obciążenia
- opcja nordic walkingu
- kółka transportowe
- 2 poziomy nachylenia
- Sprawdź aktualną cenę
- HMS BE4200
- prosty wyświetlacz
- prędkość do 10km/h
- szerokość pasa: 40cm
- max obciążenie 100kg
- Sprawdź aktualną cenę
Jednym z ciekawszych sprzętów, z jakich warto korzystać, jest bieżnia do domu. Dlaczego warto inwestować w bieżnie do domu? Jakie korzyści daje bieżnia do biegania? Jakiego rodzaju sprzęt będzie najlepszy? Jaka bieżnia do domu będzie doskonałą inwestycją?
Dlaczego bieżnia domowa to znakomity sprzęt treningowy?
Bieżnie do biegania są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają zbyt wielu czasu, aby trenować w klubach fitness. Bieżnia do biegania będzie alternatywą na polską pogodę. Nawet kiedy ma się chęci pobiegać na zewnątrz, to deszczowa czy mroźna pogoda, skutecznie studzą zapał wielu osób. Wynikiem tego jest kolejny dzień bez treningu.
Bieżnie domowe, oczywiście przy regularnych treningach, mają niebagatelne znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Prawidłowo przeprowadzone treningi pozwalają zadbać o układ krążenia, wzmocnić mięśnie, zbudować kondycję, wytrzymałość oraz oczywiście zrzucić zbędne kilogramy (lub trzymać prawidłową wagę).
Rodzaje bieżni do biegania
Bieżnie, które są dostępne w sklepach, należy podzielić na dwa rodzaje. Mamy bieżnie elektryczne oraz bieżnie magnetyczne. Jakie występują między nimi różnice?
Bieżnia magnetyczna – pas biegowy takiej bieżni jest wprawiany w ruch samodzielnie, przez użytkownika. Bieżnia treningowa magnetyczna jest zazwyczaj ograniczona do pokręteł, które pozwalają ustawiać poziom nachylenia oraz opór. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w wyświetlacze, jednak nie dają możliwości korzystania z różnorodnych programów treningowych. Na pewno są to tanie bieżnie, właśnie z uwagi na swoje ograniczenia.
Bieżnia elektryczna – posiadają silnik, który wprawia pas biegowy w ruch oraz odpowiedni poziom nachylenia. W zależności od modelu oraz parametrów sprzęt pozwala korzystać z najróżniejszych obciążeń treningowych (np. opór), czy też skorzystać z programów treningowych, indywidualnie dopasowanych do formy. Należy również zwrócić uwagę, że bieżnia elektryczna do domu gwarantuje profesjonalną amortyzację, co ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa stawów w trakcie treningów.
Najlepsza bieżnia do domu, czyli jakie parametry należy sprawdzić
Dobra bieżnia do domu powinna być dostosowana do potrzeb użytkowników. Powinna gwarantować jak największy komfort w trakcie biegania. Należy zatem bardzo dokładnie sprawdzić jakie parametry posiadają dostępne na rynku bieżnie do biegania w domu.
Domowa bieżnia składana lub zwykła
Decydując się na bieżnie składane, otrzymuje się sprzęt w pełni mobilny. Nie ma większych problemów z jej złożeniem, schowaniem czy przetransportowaniem w inne miejsce. Bieżnia sportowa bez możliwości składania, będzie musiała znajdować się w jednym miejscu. Jej próby przeniesienia zajmować będą dużo czasu.
Moc silnika
Jeden z najważniejszych elementów każdej bieżni. Dobra bieżnia gwarantuje określoną moc, co będzie miało oczywiście wpływ na jej działanie, możliwość realizacji najróżniejszych treningów. Sprawdzając parametr mocy, najczęściej spotyka się bieżnie elektryczne od 2 do 7,5 KM. Bieżnia do ćwiczeń w domu o małej mocy, nie będzie gwarantowała zróżnicowanego treningu, jej właściwości będą znacznie ograniczone. Im większa moc, tym możliwość realizacji trudniejszych, wymagających treningów.
Kąt nachylenia oraz maksymalna prędkość
Kąt nachylenia bieżni treningowych daje możliwość trenowania biegów pod górę. Im większy kąt nachylenia, tym bardziej wyczerpujący i wydajniejszy trening. Tradycyjna bieznia do domu, będzie posiadała zazwyczaj maksymalny kąt nachylenia do 15%. Maksymalna prędkość urządzeń tego typu to około 20 km/h (w zależności czy to np. Kettler bieżnia, czy bieżnia elektryczna TX700 Elitum). Wszystko jednak zależy od mocy silnika, a także ceny bieżni elektrycznej. Można spotkać modele o maksymalnej prędkości do 10 czy 12 km/h.
Programy treningowe
Najlepsze bieżnie posiadają multum programów treningowych, dodatkowo są one połączone z dedykowaną aplikacją producenta. Dzięki temu można nie tylko trenować według profesjonalnych programów, ale równocześnie uzyskiwać cały przekrój statystycznych odbywanych treningów.
Amortyzacja bieżni, czyli dbanie o zdrowie
Bieganie po złym podłożu to prosta droga do kontuzji i problemów zdrowotnych. Dlatego dobra bieżnia do biegania w domu powinna posiadać odpowiednią amortyzację. Jaką bieżnie kupić do domu? Jaka powinna być jej amortyzacja? Jeżeli producent oznaczył amortyzację sprzętu na 10, to mamy do czynienia z super systemem amortyzującym w trakcie biegania. Im mniejsza wartość tym amortyzacja słabsza. Skala oznaczenia amortyzacji waha się od 4 do 10.
Bieżnia jaką wybrać, czyli bieżnie elektryczne ranking
Sprawa kluczowa przy wyborze odpowiedniej bieżni, to sprawdzenie jak największej informacji dostępnych w internecie. Ciekawym i sprawdzonym pomysłem jest analizowanie profesjonalnych rankingów sprzętu sportowego. Ranking bieżni, bieżnia elektryczna ranking bieżnia do domu ranking albo i też ranking bieżni domowych. To zwroty, które pozwalają znajdować miejsca szczególne. Miejsca, w których specjaliści dokładnie sprawdzają najnowsze urządzenia typu bierznia, a następnie dokładnie prezentują ich zalety, wady, opisują, jak się sprawdza konkretny model w warunkach treningowych.
Jaka bieżnia do domowego treningu? Markowa czy z marketu?
Pytanie stare jak świat. Kupić produkt z marketu, nie wiedząc nic kompletnie o producencie? A może jednak coś renomowanego, np. bieżnia elektryczna Elitum TX700 albo bieżnie Kettler czy bieżnie York? Zazwyczaj w pierwszym etapie wyboru wszystko rozbija się o cenę. Hasło bieżnia do biegania cena i zaczyna się poszukiwanie najtańszego urządzenia. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu treningowego, należy dokładnie zwracać uwagę na jakość produkcji, na parametry, odpowiedzieć sobie na pytanie, jak mamy zamiar trenować. Bieżnie elektryczne tanio można kupić, ale czy poziom zadowolenia w kolejnych miesiącach będzie nadal na wysoki?
Warto również robić zakupy w sprawdzonych miejscach. Bieżnia do biegania sklep sportowy, czyli nie tylko ogromny wybór urządzeń, ale i profesjonalne doradztwo, dopasowanie najlepszego modelu pod indywidualne potrzeby.
Jak dbać o bieżnie treningowe?
Wybraliśmy już najlepsze bieznie, mamy sprzęt w domu, co dalej? Oczywiście regularne treningi to główny cel. Należy jednak pamiętać, że aby urządzenie znakomicie działało, trzeba o nie zadbać. Jak wygląda profesjonalna, domowa konserwacja bieżni?
Bieżnia powinna znajdować się w miejscu suchym, w temperaturze pokojowej. Regularnie należy smarować bieżnie. Jak smarować bieżnie do biegania? Regularne treningi sprawiają, że co 3 miesiące powinno się dokładnie nasmarować blat bieżni. Rzadkie użytkowanie sprzętu powoduje, że wystarczy robić to, co pół roku. Smarowanie bieżni powinno odbywać się oczywiście za pomocą szmatki i poprzez użycie odpowiedniej ilości smaru. Jaki smar do bieżni? Najlepiej kupować dedykowane preparaty do konkretnego sprzętu.
Równocześnie powinno się sprawdzać, czy pas biegowy jest wyśrodkowany. To gwarantuje bezpieczeństwo treningów oraz oczywiście zapobiega szybkiemu niszczeniu się sprzętu. Pas należy równocześnie odpowiednio naprężyć.