Wioślarz do domu – ranking 2018 – jaki ergometr kupić?

 1. Kettler Favorit
 2. opór mechaniczny
 3. długość 124cm
 4. płynna regulacja oporu
 5. waga 23kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Kettler STROKER
 2. opór magnetyczny
 3. pomiar pulsu
 4. koło zamachowe 4kg
 5. waga 39kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. HMS ZM1502
 2. opór magnetyczny
 3. 8 poziomów oporu
 4. koło zamachowe 6kg
 5. waga 25kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Body Sculpture BR 2200
 2. opór mechaniczny
 3. 6 funkcji komputera
 4. wygodne siodełko
 5. waga 17,5kg
 6. Sprawdź aktualną cenę
 1. Hop Sport HS-060R
 2. opór magnetyczny
 3. koło zamachowe 9kg
 4. długość 180cm
 5. waga 26kg
 6. Sprawdź aktualną cenę

Skuteczne treningi w domowych warunkach za pomocą wioślarza? To możliwe oczywiście pod pewnymi warunkami. Wioślarz jest urządzenie, które pozwala trenować różne partie ciała, zadbać o własną kondycję, poczuć się zdecydowanie lepiej. Typowy ergometr wioślarski kojarzony jest raczej z siłowniami, klubami sportowymi czy klubami fitness. Jednak wiele osób nie ma możliwości czasowych aby gnać do profesjonalnego klubu na trening. Dlatego należy sprawdzić jaki wioślarz do domu będzie odpowiedni.

Ergometr wioślarski i jego budowa

Ergometr lub ergonometr to zamienne określenia wioślarza. Przed przystąpienie do zakupów i treningów należy poznać jego budowę, to w jaki sposób działa. Jest to bardzo ważne gdyż pozwoli dobierać idealny przyrząd do wiosłowania pod indywidualne wymagania.

Podział wioślarzy ze względu na system oporu oraz hamowania

Każdy wioślarz treningowy jest wyposażony w odpowiedni system do hamowania oraz tworzenia oporu. Wioślarz mechaniczny oparty został na systemie działającym mechanicznie. Zarówno opór jak i hamowanie odbywa się poprzez mechaniczne działania. Wioślarz magnetyczny to z kolei opór oraz hamowanie, powstające w wyniki działania pola magnetycznego. Na rynku dostępny jest również typowy wioślarz wodny. Taki wioślarz treningowy wodny musi posiadać odpowiednie warunki do jego użytkowania czyli opór w trakcie wiosłowania jest tworzone poprzez prawdziwą wodę. Jego wiosła są zanurzone w wodzie, a sprzęt umiejscowiony w specjalnie przygotowanych konstrukcjach. Taka maszyna do wiosłowania najbardziej zbliżona jest do tradycyjnych wioślarzy.

Budowa wioślarza z uwagi na wiosła

Wiosła do ćwiczeń zastosowane w ergometrze mogą mieć być różne. Wiosła treningowe będące idealnym odwzorowaniem prawdziwych wioseł, powodujące, że trening wymaga identycznych ruchów jak w trakcie wiosłowania na akwenach wodnych. Drugi rodzaj to typowy drążek. Trening odbywa się za pomocą jego pociągnięć, to standard jeżeli mowa o opcjach typu wiosła siłownia. Wynika to z racji zajmowania mniejszej powierzchni niż w przypadku wioślarzy z tradycyjnymi wiosłami.

Ergometr cena czyli ile kosztują dobre urządzenia do treningu?

Wioślarz do ćwiczeń w domu nie musi być wcale drogi. Równocześnie im trenażer wioślarski ma być bardziej rozbudowany, ma posiadać więcej funkcji, tym jego cena będzie wzrastała. Zakupy odpowiedniego urządzenia pozwalają na wybieranie sprzętu używanego jak i zupełnie nowego. Dobry wioślarz cena niska to możliwość skorzystania z portali aukcyjnych, ogłoszeniowych gdzie wystawiane sprzęty używane są dość tanie. Nie ma problemów znaleźć czegoś za kilkaset złotych. Ale to zawsze ryzyko i w większości przypadków warto sięgnąć po zupełnie nowy sprzęt. Nowy ergometr wioślarski cena wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Sprzęt naszpikowany różnymi funkcjami daje bardzo wiele możliwości treningowych.

Idealny wioślarz do ćwiczeń

Decydując się na poszukiwania dobrego urządzenia, najczęściej padają pytania typu jaki wioślarz do domu czy też wioślarz jaki wybrać. Zasadniczo nie ma dokładnej i jednoznacznej odpowiedzi. Urządzenie do wiosłowania jednej firmy będzie posiadało przykładowo mniej funkcji od modelu innego producenta. Wioślarz magnetyczny Kettler będzie zupełnie innym sprzętem niż wioślarz mechaniczny York. Wybieranie należy rozpocząć od dokładnego sprawdzenia parametrów sprzętu, tak aby ergometry wioślarskie idealnie pasowały do użytkownika. Liczy się między innymi waga ciała, wzrost, potencjalnie wybieranie treningi. Jeżeli urządzenie do ćwiczeń wioślarz ma być użytkowane przez większą ilość osób należy koniecznie rozpatrywać zakup uniwersalnego sprzętu.

Kolejnym elementem do sprawdzenia jest wielkość sprzętu i możliwość jego składania. Czy taki wioślarz siłownia znajdzie znajdzie miejsce w naszych czterech ścianach? Czy wioślarz stacjonarny nie będzie przeszkadzał w codziennych obowiązkach. Czy może jednak lepszy będzie wioślarz składany, którego łatwo złożyć po ćwiczeniach.

Szukając ostatecznych odpowiedzi na pytanie jaki ergometr do domu, trzeba sprawdzić oczywiście jego funkcje. Do najważniejszych będą należały:

 • obsługa oporu w urządzeniu. Czy łatwo zmienia się w trakcie treningu poziom oporu czy wymaga to chwilowego przerwania ćwiczeń,
 • siedzisko w jakie wyposażone jest urządzenie wioślarz. Maksymalna wygoda, brak jakichkolwiek odczuć negatywnych w trakcie dłuższego trenowania,
 • posiadanie wyświetlacza oraz jego możliwości. Niektóre modele wioślarza nie posiadają wyświetlaczy i są z reguły tańsze. Te z wyświetlaczami z kolei mogą wskazywać najróżniejsze parametry treningowe. Sprawdzenie jakie opcje posiada wyświetlacz i ile ich jest.

Jak wzbogacić wiedzę o wioślarzach?

Mając upatrzone konkretne modele ergometrów do ćwiczeń, warto wnikliwe poszukać na ich temat informacji. Wystarczy sprawdzić hasła takie jak wioślarz opinie, by zyskać dostęp do sporej bazy informacyjnej. Coraz więcej osób posiada ergonometry i z wielką przyjemnością dzieli się opiniami. Warto sprawdzać również fora tematyczne czy portale specjalistyczne gdzie mowa o zdrowym trybie życia, profesjonalnych treningach. Dodatkowo warto szukać wszelkich wiadomości związanych z nowymi modelami wioślarzy, które są dostępne na rynku. Najbardziej znane i renomowane firmy w każdym sezonie wypuszczają nowe urządzenia. Wioślarz Kettler, wioślarz York R301 to tylko pierwsze z brzegu przykłady ergometrów dobrej jakości, które są cenione przez użytkowników.

Trening na wioślarzu czyli jak osiągać sukcesy

Wioślarz efekty czyli hasło niezwykle często wyszukiwane przez osoby zaczynające swoją przygodę z wioślarzem. Co dają ćwiczenia na wioślarzu? Efektywne treningi to podstawa do kształtowania swoich mięśni przy równoczesnym zrzucaniu zbędnych kilogramów. To również pewność, że stan kondycji wzrośnie, mając swoje przełożenie na codzienne życie. Wioślarz ma wszechstronne zastosowanie, a ćwiczenia na nim nie prowadzą do kontuzji, jak ma to miejsce w przypadku innego rodzaju treningów.

Jak ćwiczyć na wioślarzu aby było skutecznie i bezpieczne? Wioślarz ćwiczenia na brzuch, a może kształtowanie innych partii ciała. Zasadniczo należy znaleźć poradniki przygotowane przez profesjonalnych trenerów. Internet skrywa wiele informacji pod tytułem wioślarz ćwiczenia. Od użytkownika wymaga się prawidłowego wykonywania uprzednio zaplanowanych ćwiczeń. Konsekwencji w regularnych treningach i oczywiście mierzenia siły na zamiary. Czyli dostosowanie obciążeń treningowych do aktualnej formy.

Zakup wioślarza jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które szukają sprzętu do domowych treningów. Szczególnie znakomity pomysł dla tych, którzy pragną mieć doskonałą alternatywę dla bieżni domowych czy rowerków stacjonarny. Wystarczy trochę poszukać, rozpoznać lepiej temat i na tej podstawie zakupić idealny ergonometr do domowych treningów.

Podziel się z innymi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *